Our Governors

Foundation Governors (Appointing Body – NRCDES)

Term of Office:

Chair of Governors:

Mr Robert Beall                       1/9/21 – 31/8/2025

Contact: robertbeall@holytrinity.notts.sch.uk

Other Foundation Governors:

Mr Peter Tatton                        1/9/19 – 30/6/2026

Mrs Sarah Cassidy                  1/7/21 – 30/6/2025

Mrs Cara De-Angelis               1/7/21 – 30/620/25

Mrs Monika Kazula                  1/11/21 – 31/10/2025

 

Parent Governors: (Appointing Body – Parents/Carers)

Mrs Katherine Hughes             16/5/22 – 15/5/2026

 

Historic Information (Governors who left their position within the previous 12 months)

Mrs Jane Parke                         6/12/19 – 31/12/2023

Please click on the link below to view the Governor Code of Conduct:

Code Of Conduct Local Governors September 2023